KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16302025

nr 1630 2025

Maija Eliase

(1924-1991), Lettland

Oljemålning, Monogramsignerad, daterad - 88, taknock. Olja på duk, 53x73 cm, yttermått inklusive ram: 61x81 cm

Maija Eliase, konstnär född 1924, död 1991.

Utrop:

500 kr

måndag 1 juli 2024
kl 18:14:26

Maija Eliase

Läs mer om Maija Eliase