KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16302025
nr 1630 2025
Maija Eliase
(1924-1991), Lettland
Oljemålning, Monogramsignerad, daterad - 88, taknock. Olja på duk, 53x73 cm, yttermått inklusive ram: 61x81 cm
Maija Eliase, konstnär född 1924, död 1991.
Utrop:
500 kr
måndag 1 juli 2024
kl 18:14:26